Miért kötnek olyan kevés biztosítást a magyar emberek?

2024. december 30.Életmód 659 szó3,3 perc olvasási idő
FőoldalMiért kötnek olyan kevés biztosítást a magyar emberek?

Az elmúlt évek statisztikái azt mutatják, hogy a magyar emberek viszonylag kevés biztosítást kötnek. Leginkább azokat, melyek kötelezőek, például a kötelező gépjármű felelősségbiztosítás, vagy a lakáshitel miatt a lakásbiztosítás. De mi lehet ennek az oka?

Magyarországon számos biztosítótársaság működik, melyek termékpalettája rendkívül széles. Magánembereknek és vállalkozásoknak egyaránt kínálnak biztosítási termékeket, legyen szó személy vagy vagyonvédelemről. Köthetünk biztosítást, az ingatlanunkra, az autónkra, magunkra, utazáskor, balesetek vagy betegségek esetére stb. A termékkínálat tehát széles, a biztosítást kötők száma viszont az elmúlt években egyre inkább csökkent, derült ki az UNIQA egyik felmérésből.

Ennek persze számos oka lehet. A következőkben ezeket járjuk körbe, hogy kiderítsük, miért is kötnek olyan kevesen biztosítást ma Magyarországon.

Alacsony azok száma, akik tudatosan élnek

Sajnos Magyarországon még mindig alacsony azoknak a száma, akik tudatosan élnek, és átfogó ismeretekkel rendelkeznek a biztosításokkal kapocslatban. A legtöbben bele sem gondolnak, hogy a biztosítások komoly védelmet, nyugalmat tudnak jelenteni, de sokszor az is a gond, hogy nem is tudják, hogy milyen lehetőségeik vannak. Annyit látnak, hogy a biztosítás egy olyan termék, amit fizetnek, de nincs különösebb haszna, mert kár nem történik. Nem gondolkodnak előre, a biztosítást egy plusz kiadásnak tekintik, nem pedig védelemnek.

Költségek kérdése

A költségek kérdése az egyik legnagyobb hátráltató tényező, a legtöbben emiatt nem kötnek biztosítást. Nemcsak arról van szó, hogy drágának érzik a biztosítást, ugyanis sokszor, egy alacsonyabb összeg sem fér bele a költségvetésükbe. Nagyon magas ma hazánkban az alacsony jövedelműek száma, akiknek a havi kiadásaik esetében nagy megterhelést jelenteni a biztosítási díjak megfizetése. Sokan gondolják azt, hogy mivel a biztosítás nem jelent azonnal anyagi előnyt, inkább nem is költenek rá.

Bizalomhiány: sokan nem bíznak a biztosítótársaságokban

Az is nagy visszatartó erő a legtöbbeknél, hogy nem bíznak a magyar biztosító társaságokban. A magyarok körében a biztosítók iránti bizalom meglehetősen alacsonynak mondható. Vannak, akik a kártérítést összegét érzi alacsonynak, másik úgy gondolják, hogy nem kezelik megfelelően a kárigényeket, és csak megúszni akarják a fizetést, mások hosszadalmasnak tartják a folyamatot.

A magyar emberek többsége nem érzi úgy, hogy a biztosítók az ők érdekeit képviselnék, inkább csak a profitra mennek. Ennek oka többek között az is, hogy a neten számtalan negatív tapasztalat és vélemény található.

Nem gondoljuk, hogy valóban szükség lesz rá

Ami szintén gond, hogy az emberek többsége nem méri fel a lehetséges kockázatokat. Úgy gondolják, hogy úgysem lesz szükség a biztosításra, mert mi baj történhet? Másnak van szüksége biztosításra, nekünk nem, hozzánk úgyse törnek be, figyelünk, tehát nem ér majd minket kár. Pedig a baj bárkivel, bármikor megtörténhet, és sokkal jobban járunk, ha van egy anyagi védelem mögöttünk ilyen esetekre.

Még több olvasnivaló..

Hogyan hat ránk a rendszeres jakuzzizás?

2025. március 25.|

Egyre többen vannak, akik a jakuzzizás nemcsak alkalmilag élvezik, hanem rendszeresen használják ki annak jótékony hatásait. Ezt pedig igen jól teszik, ugyanis a masszázsmedencében töltött idő nagyban hozzájárulhat a test és lélek egészségének megőrzésében. Lássuk,

A mezőgazdasági életmód kihívásai és a pihentető alvás titka

2025. március 12.|

A mezőgazdaság régen és most is az egyik legnehezebb, fizikailag rendkívül megterhelő iparágnak számít. A mezőgazdasági dolgozók napi munkája a földeken zajlik, ide tartozik a termények betakarítása, a mezőgazdasági gépek kezelése, a jószágok gondozása és

Természetes száj és fogápolás a mezőgazdaság kincseivel

2025. március 2.|

A korszerű fogápolási módszerek mellett az emberek nagy része egy probléma kezelésére, vagy a megelőzése céljából szívesen fordul a természetes megoldásokhoz. Ezek a természetes módszerek pedig sokszor a mezőgazdaságban termesztett növények felhasználásán alapulnak.

Go to Top